Magniflex - vsaďte na kvalitu.

Magniflex - vsaďte na kvalitu.

Magniflex používá materiály nejvyšší kvality

Znalost charakteristiky materiálů a jejich různých kombinací pomáhá k pochopení jejich výhod a ke správnému výběru matrace. Naši výzkumní pracovníci denně testují materiály, které jsou používány ve výrobě tak, aby bylo dosaženo správného složení a kvality produktů. Výsledky našeho vývoje patentujeme. Neustále inovujeme a používáme co nejvíce přírodních vláken. To vše se děje v souladu s normami a předpisy. Na základě získaných patentů a certifikátů garantujeme nepřítomnost alergenních látek v matracích a polštářích, stejně jako látek, které mohou ohrožovat lidské zdraví a životní prostředí. Současně garantujeme jedinečnou zdravotní prospěšnost a podporu spánkové regenerace v souladu s nejnovějšími vědeckými poznatky.

Studené pěny

Studené pěny (High Resilience - HR) se vyznačují pružností, tvarovou stálostí a prodyšností. Tělu poskytují vyváženou ortopedickou podporu.

 

Paměťové pěny

Paměťové pěny mají příznivé účinky na regeneraci těla, vytváří optimální anatomickou podporu a působí tak proti proleženinám.

 

SPECIÁLNÍ pěny

Magniflex své pěny neustále inovuje a snaží se nacházet řešení pro dokonalou spánkovou regeneraci. Výsledkem jsou produkty velmi výjimečné svým složením a příznivými účinky na lidské tělo.

 

Potahové látky

Kvalitní potahové látky z nejlepších přírodních vláken jsou prodyšné a výborně odvádějí vlhkost. Tělu poskytují příjemný komfort a blahodárně působí na pokožku. Pro optimální termoregulaci lidského těla během spánku používáme i patentované speciální látky z technických vláken.

 

PŘÍRODNÍ SUROVINY

Tradiční přírodní suroviny mají vynikající termoregulační a hygroskopické vlastnosti, které jsou schopné zajistit vždy optimální spánkové mikroklima.

JAKÉ MATRACE JSOU VHODNÉ PRO DĚTI?

Jaké matrace jsou vhodné pro děti?

U dětí má jejich růst na starost tzv. růstový hormon, který je tvořen v mozku a přispívá jak k růstu kostí do délky, tak k jejich zrání. Pro jeho tvorbu je velmi důležitý spánek.

DĚTI ROSTOU NEJRYCHLEJI BĚHEM SPÁNKU

Rodiče by měli vědět, že důležitá je i hodina usnutí. Pokud dítě usíná pozdě v noci, může to mít neblahé důsledky na jeho výšku. Nejvíce růstového hormonu se tvoří asi dvě hodiny po usnutí, ideálně mezi 23:00 až 24:00 hodinou. Obecně se udává, že růst u dětí většinou končí v pubertálním období, tedy mezi 14. – 17. rokem. Tehdy dochází k prudkým výškovým skokům. Spolu s působením růstového hormonu hrají svou roli i pohlavní hormony (testosteron – chlapci, estrogeny – dívky). U dívek můžeme zaznamenat tyto skoky kolem 13. roku věku, u chlapců okolo 14. roku věku. Standardně růst končí po pubertě, u dívek mezi 14. - 15. rokem, u chlapců mezi 15. - 17. rokem.

JAK VYBRAT MATRACI PRO DÍTĚ V RŮSTU?

Tím, že se růstový hormon tvoří především během noci, je právě noc část dne, během které děti nejrychleji rostou. Proto je důležité pečlivě vybrat vhodnou matraci, která svými vlastnostmi bude podporovat přirozený růst Vašich dětí. V porovnání s dospělými mají děti z hlediska spánku úplně odlišné potřeby. Zatímco dospělí vyžadují především odpočinek a regeneraci, pro děti jsou klíčové vhodné podmínky pro růst. Podívejme se na důležitá fakta, která bychom měli při výběru vhodné matrace, jež je pro zajištění růstu velmi zásadní, znát.

Je důležité, aby děti v růstu spaly na matraci, která má maximálně 2 cm paměťové pěny nebo dokonce vůbec žádnou. A proč? Matrace se silnější vrstvou paměťové pěny mají příznivé účinky pro dospělé tělo, nikoliv však pro děti. Paměťová (viskoelastická) pěna díky svým vlastnostem tělo uvolní, zkopíruje a při ulehnutí se tělo do pěny ,,ponoří“, což v dospělosti výrazně přispívá k regeneraci celého těla a hlavně kvalitního odpočinku. Požadavky na dětskou matraci se však liší. Jak už bylo řečeno, dítě roste nejrychleji během noci, a proto je důležité, aby k tomu matrace poskytovala dostatek prostoru. Kdyby dítě spalo na matraci s vyšší vrstvou paměťové pěny než jsou 2 cm, páteř kvůli ,,ponoření“ do matrace nemá dostatek místa k přirozenému růstu. Tato situace pak může vést k problémům s páteří, bolestem či skolióze.

JAKÁ MATRACE JE VHODNÁ PRO MIMINKA?

Optimální podmínky pro rychlý růst malých dětí vytváří matrace z tzv. studené pěny (PUR – polyuretanová pěna). Ta zajišťuje optimální ortopedickou podporu páteře a nevytváří překážky pro růst během spánku. Zásadní je v této fázi růstu absence paměťové (viskoelastické) pěny, která díky svým výborným anatomickým vlastnostem vytváří „formu“ otisku těla a tělo se do pěny „ponoří“. Tato vlastnost by však miminkům mohla bránit v přirozenému růstu a rozvoji jejich těla a mohla by (stejně tak jako u starších dětí v růstu) způsobit růstové deformace. 

Co se dalších vlastností týče, tak antibakteriální a antialergické vlastnosti matrace by měly být již samozřejmostí, stejně tak i prodyšnost. Naprosto úžasná je potom taková matrace, na které dítě dokáže dýchat i s hlavičkou zabořenou do matrace. 

URČITĚ DOPORUČUJEME MATRACE S DĚTMI VYZKOUŠET

Pokud se rozhodnete koupit svému dítěti novou matraci, vybírejte ve specializovaných prodejnách, kde se matrace dají vyzkoušet. Děti můžete vzít s sebou, starší už poznají, která matrace je jim pohodlná, každému totiž vyhovuje něco jiného.

Pečlivě si prostudujte složení jednotlivých matrací a po prodejci požadujte certifikáty, které zaručí vysokou kvalitu výrobku a absenci škodlivých látek. Informujte se o záruce na jádro matrace (kvalitní jádro vydrží až 10 let) a matraci vybírejte pouze u renomovaných výrobců. Praktické je vybrat matraci s potahem, který je snímatelný, a dá se tak snadno vyprat. U větších dětí, které například začínají spát bez plen, doporučujeme pořídit chránič matrace, který se dá kdykoliv jednoduše vyprat. 

ČOI POTVRDILA ANTIVIROVÉ A ANTIBAKTERIÁLNÍ ÚČINKY KOLEKCE MAGNIPROTECT

ČOI potvrdila antivirové a antibakteriální účinky kolekce MagniProtect

Česká obchodní inspekce uznala pravost všech atestů kolekce MagniProtect a jejich jedinečných antivirových a antibakteriálních účinků, včetně účinků vůči viru způsobujícímu onemocnění COVID-19. 

V reakci na letošní epidemickou situaci začalo mnoho firem vyvíjet výrobky, které by zabránily nebo omezily šíření viru SARS-CoV-2. Na trhu se objevila řada inovativních produktů s mimořádnými vlastnostmi, které pomáhají stabilizovat současnou situaci. Na druhou stranu můžeme narazit i na výrobky, které slibované účinky nemají. Je proto na místě, že státní orgán tyto výrobky kontroluje a nabídku na trhu činí transparentní.

Česká obchodní inspekce oslovila s prověřením pravdivosti atestů i naši společnost Magniflex, která po první jarní vlně pandemie vyvinula antivirovou a antibakteriální kolekci MagniProtect účinnou i proti COVID-19. Po předložení a důkladném prostudování všech našich atestů Česká obchodní inspekce uznala pravost účinků kolekce MagniProtect, která bojuje proti virům a bakteriím, včetně viru SARS-CoV-2 způsobujícímu onemocnění COVID-19.

 

ATESTY POTVRZUJÍCÍ ÚČINKY KOLEKCE MAGNIPROTECT

Test prokazující specifickou účinnost vůči SARS-CoV-2 provedl Italský národní ústav pro výzkum (Consiglio Nazionale delle Ricerche / CNR) a Univerzita v Pise. Laboratoř regenerativní medicíny, biomateriálů a pokročilých terapií klinického fyziologického ústavu CNR - Massa (ředitel: Dr. Giorgio Soldani) a katedra translačního výzkumu, nové medicíny a chirurgických technologií univerzity v Pise (ředitel: Prof. Mauro Pistello) potvrdili, že MagniProtect je schopen generovat maximální virovou inaktivaci během 60 minut a z tkaniny je odstraněno více než 99% SARS-CoV-2.

Jedná se o první test tohoto druhu, který byl provedený na produktech určených pro zdravý spánek. Zároveň je to první test, který uspěl!

Cílem translační výzkumné spolupráce mezi společnostmi Magniflex, CNR a UNIPI je pokračovat a nadále vylepšovat antivirový účinek MagniProtect a technologii použít nejen pro matrace, ale i pro další doplňky a vybavení.

Nový specifický test provedený CNR a Univerzitou v Pise, podle normy ISO18184: 2019, doplňuje předchozí testy provedené nezávislou americkou laboratoří. Ta již prokázala, podle standardu ATCC 100 FOR VIRUS, že matrace MagniProtect mohou zničit více než 99% virů během několika minut a jsou účinné proti běžným chřipkovým virům (H1N1) a koronavirům (229E). MagniProtect je produkt 100% Made in Italy a prošel také normou ISO 20743, která potvrzuje antibakteriální odolnost textilie.

Certifikace OEKO-TEX® „STANDARD 100“ třídy 1 navíc zaručuje, že ve výrobcích MagniProtect nejsou přítomny látky, které jsou toxické či škodlivé pro lidi a pro životní prostředí. Certifikace OEKO-TEX® „STeP“ garantuje důvěryhodnost a transparentnost ekologických opatření ve všech fázích procesu výroby.

Zpráva vydaná na webu CNR: https://www.cnr.it/sites/default/files/public/media/tessuti.pdf

Related Posts:

Zanechat odpověd

Vyplňte všechna pole

Jméno:
E-mail: (Nezveřejněno)
Komentář:
Captcha